ReDesign

REDESIGN klubovny Agel Golf Mstětice

Designové a architektonické studio Prague Design Hub se postaralo o návrh rekonstrukce klubovny Agel Golf Mstětice. Architektonickým záměrem bylo respektovat stávající stavbu a její charakter. Objekt jsme rozšířili o novou moderní kuchyň a luxusní spa včetně zázemí.

Zásadně jsme upravili dispozice prostor, pro snazší provoz.

Dominantním prvkem je poutavý vstup, který přivítá elegancí a šarmem. Terasa byla rozšířena a oživena zelení. Nabízí nové venkovní posezení chráněné subtilní pergolou.

Okna a dveře na fasádē byly rozšířeny a zvýšeny o oblé nadpraží. Okna do interiéru propouští hojnost přirozeného světla a nabízejí výhledy do okolní krajiny.

Inspirací pro  design je příroda, což se odráží v použitých materiálech, jako je například kamenný obklad stěn propojující exteriér a interiér. Stěžejním prvkem interiéru  je ocelové dominantní schodiště a bar vyrobený z dvě stě let starého dubového kmene, který pochází ze stromu vyvráceného vichřicí na jižní Moravě. Kovové lustry, harmonicky doplňující  prostor interiéru byly také vyrobeny na míru.

Vstup je oživen minimalistickou sochou, kterou jsme navrhli v rámci našeho studia. Socha zobrazuje odpal míčku a představuje kombinaci síly a elegance golfu.

Socha byla vyrobena v Třinci a váží 1400 kg.

Velké poděkování patří realizační firmě ABP holding,  za jejich úžasnou práci, díky níž byla celá rekonstrukce objektu dokončena během pouhých 6 měsíců.

Autoři díla ze studia Prague Design Hub ( www.praghd.com): Radovan Mačák, Radek Brzobohatý, Klára Melounová, Jakub Kafka

Stavební firma: ABP Holding (www.abpholding.cz)

Projekční studio: Creative Atelier (www.creative-atelier.cz)