Golfové akademie – o nás

v Golf Club Mstětice

Mstětická akademie je určena všem dětem bez rozdílu věku. Učíme malé děti milovat sport.

Patříme mezi nejlépe hodnocené, úspěšné akademie v České republice se statusem Tréninkového centra dětí a mládeže. Přidělování a též každoroční potvrzování statusu se řídí jasnými pravidly a kritérii, která jsou rovněž používána pro sestavení žebříčku úspěšnosti. Sdružujeme ve svých řadách více jak 150 dětí.

Jak to děláme? Jsme dobře sehraný TÝM, parta srdcařů kovaných v dětském golfu. Za naší akademií stojí tým zkušených trenérů vedených hlavním trenérem Jakubem Jandou, podporovaných zázemím klubu. Organizačně chod akademie zastřešuje Šárka Kopecká.

Golf v dítěti rozvíjí samostatnost, průbojnost i disciplínu.

Výhra či prohra je jen na něm, záleží na výdrži a výkonu. Golfová výhra je daleko opojnější, v danou chvíli patří jen jednomu člověku. Při golfu se dítě naučí vyrovnat s pocitem studu a trémy. Naučí se vnímat prohru a převzít zodpovědnost za své vlastní činy. Slušné chování a podstata Fair play je nedílnou součástí tohoto sportu. I přesto, že se jedná o individuální sport, setká se zde s vrstevníky a najde bezva kolektiv. Tréninky jsou ve skupinkách, na čerstvém vzduchu. S golfem okusí i pocit rivality a soutěže o pozice díky konkurenci v mládežnickém žebříčku, týmových soutěžích nebo jen tak na turnajích pro začátečníky.

Tréninkový systém Golfové Akademie Mstětice (GAM)

Prioritou naší práce s mládeží je výchova rekreačních a závodních golfistů. Prostřednictvím golfu připravit mladé sportovce na život ve skutečném světě a z talentů vychovávat šampióny.

Golf je prospěšný sport, který vytváří dětem úžasné příležitosti. Golf děti učí:

 • Disciplíně
 • Kritickému myšlení
 • Zacházet s emocemi
 • Cílevědomosti
 • Sebedůvěře
 • Posouvání hranic
 • Vlastní zodpovědnosti

TRÉNINKOVÝ SYSTÉM GAM

Golfový trénink

– Skupinový trénink

 • Týmovost
 • Přátelství
 • Přiměřené výzvy
 • Pozornost a vnímání (rušivé vlivy)
 • Neorganizovaná hra

– Individuální trénink

 • Důraz na techniku
 • Pozornost v přítomném okamžiku
 • Kontrola
 • Koncentrace

– Samostatný trénink

 • Spontánnost a svoboda
 • Výzva a prostor objevovat
 • Chyby jsou součástí procesu učení
 • Automatizace

VÝKONNOSTNÍ SKUPINA/ZÁVODNÍ HRÁČI

Učíme děti golf hrát i vyhrávat.

Nejlepší talentovaní mladí hráči GCMST jsou připravováni ve výkonnostní skupině Golfové Akademie Mstětice. Našim cílem je naučit je tréninkovým návykům, zautomatizovat a rozvíjet jejich technické a mentální základy. Připravit je na reprezentaci v soutěžích družstev a regionálních tréninkových skupinách ČGF, individuálních soutěžích. Skupina má výběrový charakter. Hlavními kritérii jsou talent, potenciál, šikovnost, snaha, pracovitost a výsledky. Hráčům je každoročně poskytována individuální podpora pro jejich sportovní růst. Znovu udělení podpory (ve dvouletých cyklech) a zařazení do skupiny závodních hráčů podléhá především zájmu hráče a splnění sportovních kritérií. Kapacita výkonnostní skupiny je 24 hráčů. O hráče se starají profesionální trenéři Jakub Janda a Lukáš Hrouda. Vedou skupinové tréninky, připravují hráče individuálně. Doprovází je na soutěžích družstev, mistrovských turnajích. Zaštiťují koučink před i v průběhu turnajů po celou sezonu, nastavují sportovní cíle a tréninkové plány pro jejich dosažení, zimní přípravu a soustředění.

NADĚJE

Smyslem je zapálit plamen vášně v mladém věku.

Předstupněm výchovy výkonnostních hráčů je skupina nadějí. Jsou to především talentované, nadšené děti, které se učí tréninkovým návykům a přebírání zodpovědnosti za svou sportovní přípravu. Připravují se pod vedením trenérů Míši Fabiánkové a Jakuba Jandy. Kapacita skupiny nadějí je 6 hráčů. I těmto hráčům je poskytována individuální podpora, především však přiměřeně podnětné prostředí podporující rozvoj mladého sportovce. V této fázi výchovy mladých hráčů zastáváme filozofii, že úspěch je vedlejším produktem šťastného a sebevědomého hráče, který si užívá golf. Nejprve učíme děti turnajovým návykům v regionálních turnajích i kvalifikacích soutěžích družstev. Dbáme na rozvoji sebedůvěry, motivace, schopnosti být uvolněný. Radost ze hry je to oč tu běží!

REKREAČNÍ SPORTOVCI

Sportování nabízí dětem perfektní přípravu pro dospělý život

Velkou skupinou naší mládeže jsou rekreační golfisté. Mladí, jejichž cílem je být dobrým hráčem golfu. Tito hráči mají vysoké sportovní, nikoliv závodní ambice. V této skupině vyrůstají velmi dobří hráči golfu, samostatné, průbojné osobnosti s disciplínou a smyslem Fair play. Nemá výběrový charakter. Přichází k nám v jakémkoliv věku, nebo u nás vyrůstají od útlého věku. Začátečníci i pokročilí mladí sportovci se zájmem o golf. Těmto hráčům se věnují trenéři Bohuslav Langr, Hana Neubauerová ve skupinových i individuálních trénincích, kde se učí technice golfu. Provází je turnajovým světem golfu.

BENJAMÍNCI

Smyslem je rozvíjet pohybové dovednosti

Nejmladší skupina hráčů ve věku 5–8 let z nichž se rekrutují nadějní talentovaní, ale i skvělí rekreační hráči. Přichází ze zvědavosti, rodinné tradice. Poznáváme se nejprve na příměstských táborech plných her a zábavy. Učíme se pozornosti, rozvíjíme pohybové dovednosti. Naše nejmladší vede ve skupinkách i individuálně Láďa Břeska, Ondřej Tomášek, Tereza Hošková.

Trenéři a cvičitelé