v Golf Club Mstětice

Klub jako takový vznikl v roce 2002 jako občanské sdružení. Za řádného člena České golfové federace byl přijat pod pořadovým číslem 68 v témže roce.

V lednu 2003 se konala ustavující schůze klubu, na které byl zvolen výbor klubu. Ten pak ze svého středu vybral presidenta a vicepresidenta klubu. V následujících měsících nastalo období plné administrativy včetně vytváření veškerých smluvních a právních úkonů nezbytných k provozu klubu, včetně návrhu a realizace klubového loga, zpracování grafického návrhu členského certifikátu, vypracování podkladů do ročenek ČGF a B1, atd.

3. května 2003 se konalo slavnostní otevření části golfového areálu, kdy byl zpřístupněn veřejnosti driving range, cvičný chipping a putting green, golfová škola Petra Mrůzka a clubhouse v country stylu s výbornou restaurací a golf shopem.

Celý podzim roku 2003 probíhal velký puttovací turnaj v našem areálu. Uspořádali jsme první mistrovství klubu v Královském Golf Clubu Malevil v Jablonném v Podještědí. I když počasí nebylo vyhovující, více než nadprůměrná účast a bojový duch příznivců zeleného sportu vytvořil neopakovatelnou atmosféru a nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné. Večerní bowling a příjemné posezení se neslo ve stejně přátelském a příjemném duchu jako celá akce.

Mezitím se dobudovávala první devítka. Vyzkoušet jsme si ji mohli již na podzim 2003 při klubových kláních jako bylo např. cross country začátkem listopadu 2003,….

Od jara 2004 bylo pod záštitou klubu otevřeno středisko mládeže. Projekt se setkal s obrovským zájmem.

V srpnu roku 2004 bylo znormováno prvních 9 jamek a v září téhož roku bylo hřiště otevřeno golfové veřejnosti.

V roce 2005 bylo kompletně otevřeno všech 18 jamek.

Začala se nám rozrůstat členská základna, která má k dnešnímu dni více než 600 členů.